لوله کشی آب

گروه اجرایی "خونه یار" برای اطمینان و جلب رضایت شما عزیزان ، بالاترین سطح خدمات حرفه ای و مقرون به صرفه را ارائه می کند. از جمله خدمات گروه ما ، انجام انواع امور لوله کشی آب که در این مرکز به صورت تخصصی انجام می شود و علاوه بر این خدمات مشاوره رایگان نیز به شما عزیزان ارائه میشود

لوله کشی آب

قیمت لوله کشی آب ساختمان

نکات مهم لوله کشی آب

روش های رایج لوله کشی آب

لوله کشی آب سرد و گرم

 • خونه یار مرکز تخصصی بررسی و انجام امور لوله کشی با کادری مجرب
 • خونه یار آماده پذیرش مسئولیت انجام هرگونه خدمات لوله کشی با تعهد کامل می باشند.
 • انجام خدمات به صورت تخصصی در مکان و زمان تعیین شده توسط شما
 • انجام خدمات سریع و تضمینی با متریال ضمانت دار
 • ۶ ماه گارانتی هرگونه خدمات  با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
 • اعزام تکنسین متخصص در امور لوله کشی در سریعترین زمان ممکن به محل شما

رضایت مشتری

هدف مرکز خدماتی و گروه اجرایی خونه یار جلب رضايت شما با خدمات سريع با کمترين هزينه ممکن و استفاده از متریال اورجینال می باشد.

انجام خدمات با ضمانت

انجام تمامی امور خدماتی شما توسط متخصصان و فنی کاران خونه یار و ارائه ضمانت نامه رسمي خونه یار براي اطمينان خاطر شما مشتريان گرامي

خدمت رسانی سریع

تماس با مرکز خونه یار و اعلام مشکل از طرف شما اعزام فنی کار متخصص به همراه متریال مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن به محل شما از طرف ما

لوله کشی آب ساختمان

 

بهتر است به این موضوع دقت داشته باشید که برای ساختمان چند واحده و چند طبقه انشعاب ها به صورت طبقه طبقه در نظر گرفته می شود و سپس در هر طبقه یک انشعاب به چند واحد مستقل آب گرم و سرد تبدیل می شود.

نحوه کار به این صورت می باشد که آب از لوله ی اصلی وارد کنتور شده و از کنتور به سمت شیر های یک طرفه ی پشت هر خانه منتقل می شود.

 • آب مایه ی حیات می باشد و این یک مسئله ی عامیانه در میان افراد کل کشور می باشد. همانطور که می دانید اگر برای چند ساعت آب شهر یا منطقه قطع شود چه بالاهایی که بر سرمان نمی آید و به زبان دیگر برنامه ی زندگی ما مختل می شود.

 • آب وجود دارد و فقط نیاز است تا با استفاده از بوبه کشی به خانه ها برسد و مورد استفاده قرار بگیرد. لوله کشی آب سرد و گرم به صورت جداگانه برای هر ساختمان و خانه ای اجرا می شود.
 • لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان با توجه مسکونی و تجاری بودن و تک یا چند طبقه بودن ساختمان به صورت متنوع صورت می گیرد.

لوله کشی آب سرد و گرم در تهران

 

لوله کشی از ساختارهای بسیار اصلی ساختمان می باشد.

 

کار لوله کشی ساختمان جز کارهای مهم و اصلی ساختمان سازی می باشد. کار لوله کشی آب سرد و گرم و فاضلاب به نوبه ی خود به گونه ای می باشد که بعد از پایان کار به راحتی قابل تغییر و تعمیر نمی باشد و مجبور هستید برای این کار برخی جاهای خانه را از اول تخریب و با لوله کش تماس بگیرید.

 

امروزه در شهر تهران مراکز لوله کشی وجود دارند که به شما این امکان را می دهند که با تماس تلفنی و ثبت سفارش کار خود را راه بیاندازید.

باید های لوله کشی آب ساختمان

 • ۵

 

حین کار گذاری لوله ها باید به صورت موازی روبروی هم قرار بگیرند و فاصله ی کار به صورتی باشد که عایق کاری و انجام تعمیرات به راحتی قابل اعمال باشد.

 

 • ۶

 

بهتر است نصب لوله ها به موازات پی و بیرون دیوار های باربر  در فاصله ی کمتر از آنها به طور کلی کنسل شود.

 

 • ۷

 

هنگامی که در دیوارها و سقف و کف محیط هایی برای گذر لوله سوراخ می شود باید در این سوراخ ها از غلاف های فلنج دار برای جلوگیری از موش خوردگی لوله ها استفاده کرد. همچنین می توان ا دیگر مصالحی استفاده کرد که موش نمی تواند از آن عبور کند. تمامی این غلاف ها باید به صورتی در این محیط نصب شوند که ل.له ها را سفت نگه دارند و از عبور موش ها جلوگیری کنند.

 

 • ۸

 

لوله هایی که به صورت افقی نصب می شوند باید بدون هیچگونه قوز و شکم برآمده در بهترین ارتفاع نصب شوند.

 

 • ۱

 

لوله های آهنی و فولادی آب باید گالوانیزه باشند و در ساخت لوله های آب باید طبق نقشه و میزان استفاده از برنج و مس و آهن نرم و فولاد استفاده شود تا مورد تصویب قرار بگیرد.

 

 • ۲

 

لوله های آبی که به صورت روکار در خارج از محیط خانه به کار رفته است باید کامل در برابر سرما و یخبندان مقاوم باشد.

 

 • ۳

 

حین استفاده از لوله ها افراد باید طبق استانداردهای سازندگان لوله ها در فشار آب مناسب از آن لوله ها استفاده کنند و اصول را رعایت کنند.باید با در نظر گرفتن حداکثر فشار آب تاسیساتی لوله ی مناسب را رسم کنند.

 

 • ۴

 

تمامی لوله هایی که از زیر دیوار و یا داخل دیوار رد می شوند باید در مقابل شکستگی بسیار مقاوم باشند.

 

روش های رایج لوله کشی آب

روش های رایج لوله کشی آب در تهران

 

با توجه به تنوع روش های لوله کشی آب در ساختمان این بار قصد داریم تا در ادامه بهترین روش لوله کشی آب ساختمان را بررسی کنیم.

ابتدا در مورد روش های گوناگون لوله کشی آب در ساختمان توضیحاتی را ارائه داده و سپس در مقالاتی مجزا به  بررسی نقاط قوت و ضعف هر کدام خواهیم پرداخت.

برای بررسی نحوه لوله کشی آب ساختمان با ما همراه با شید.

 

تعمیرات لوله کشی آب در سایت  "خونه یار"  با کمک بهترین لوله کش های حرفه ای با تجربه بالای ۲۰ سال در زمینه انواع لوله کشی از جمله لوله کشی آب در خدمت شما می باشد.

 

 • لوله کشی انشعابی:

 

در لوله کشی انشعابی برای ساختمان ها تمام آب ساختمان از رایز اصلی تامین می شود و هیچ تفاوتی در انشعاب آب گرم و سرد وجود ندارد. در این نوع لوله کشی آب از لوله ی اصلی خیابان به کنتور نصب می شود و مستقیما وارد ساختمان می شود. در این نوع لوله کشی وقتی آب از رایز اصلی وارد کنتور می شود برای هر مصرف از سرلوله یک انشعاب جدا گرفته می شود و این انشعابات در کل مسیر متصل به هم می باشند. دلیل انتخاب اسم انشعابی به این دلیلی می باشد.

 • لوله کشی سنتی آب :

 

لوله کشی سنتی آب در ساختمان ها از زمان قدیم بسیار رایج بوده و به این روش لوله کشی صورت می گرفته است.

در این نوع لوله کشی هميشه از لوله های فلزی برای لوله کشی آب استفاده می شد .

با گذشت زمان با بالا شدن هزینه ی اجرت نصب این لوله ها و زنگ زدگی این لوله ها کم کم استفاده از این لوله ها کمتر و کمتر شد و در نتیجه دیگر از این لوله ها استفاده نکردند.

 • لوله کشی کلکتوری:

 

دلیل نامگذاری این نوع لوله کشی به دلیل استفاده ار وسیله ای به نام کلکتور می باشد که در لوله کشی های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لوله کشی بسیار رایج بوده و از قوانین لوله کشی قدیمی و انشعابی تبعیت نمی کند. دلیل آن هم این است که از این لوله کشی ها می توان در یک ساختمان برای هر طبقه به صورت جداگانه این لوله شی را اجرا کرد و به پایان رساند.

 

برای انجام این کار هنگامی که آب از رایز اصلی وارد ساختمان شد این رایز اصلی با کلکتور منشعب می شود و باعث می شود لوله کشی کلکتوری صوت بگیرد. بهتر است بدانید که در هر ساختمان با توجه به تعداد واحد ها و طبقه هایی که آب مصرف می کنند کلکتور در لوله کشی نصب می شود.

کلکتور ها نیز امروزه با تعداد ورودی و خروجی های متنوع در هر جای شهر در بازار یافت می شود . بهتر است این موضوع را نیز بدانید که برای لوله کشی آب گرم و سرد به کلکتور های جداگانه ای نیاز می باشد که باید در لوله کشی ساختمان برای هر طبقه و واحد در نظر گرفته شود.

در لوله کشی این موضوع بسیار حائز اهمیت است و بهتر است بدانید که چون رایز اصلی آب نمی تواند به صورت مستقیم به وسیله ی حرارتی وارد شود و برای اینکه آب گرم خروجی را بتوانیم به وسیله ای مانند پکیج وصل کنیم نیاز است تا از یک کلکتور جداگانه برای نصب به پکیج در لوله کشی استفاده کنیم.

همچنین بهتر است بدانید که لوله کشی کلکتور برخلاف لوله کشی انشعابی و لوله کشی سنتی به صورت روکار اجرا نمی شود زیرا شکل قرار گیری این لوله ها به صورت توکار می باشد و حالت توکار نیز برای این کار به 2 صورت مختلف انجام میگیرد.

 

این 2 روش بدین صورت می باشد که :

 

 • همانند لوله های انشعابی این لوله ها از زیر کف ساختمان عبور می کنند .
 • لوله ها در ساختمان های مدرن به صورت سقفی نصب می شوند یعنی لوله کشی یک طبقه ساختمان در سقف خانه صورت می گیرد.

 

نکات مهم لوله کشی آب سرد و گرم

نکات مهم لوله کشی آب سرد و گرم در تهران

 

لوله کشی های ساختمانی باید با اصول و استاندارد هایی مدیریت و طراحی شوند و افراد و مراکز مختلفی که کار لوله کشی را بر عهده می گیرند باید در این زمینه بسیار آگاه باشند و تمامی آموزش های لازم را دیده باشند.

 

لوله کشی ساختمان از آنجا که یکی از کارهای مهم ساختمان سازی می باشد باید به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد و با در نظر گرفتن امنیت و آسایش خانه و افراد کار به پایان برسد.

 

هدف اصلی از لوله کشی رساندن آب آشامیدنی به منازل ، آب گرم برای استحمام و سرویس بهداشتی و خارج کردن آب های فاضلابی می باشد.

 

 • اندازه مناسب سیستم فاضلاب ساختمان :

 

لوله کشی ساختمان ها باید به گونه ای باشد که ظرفیت کافی برای کل ساختمان را داشته باشد و به راحتی مواد جامد و مایع فاضلاب را بدون رسوب گذاری و مسدود شدن به چاه اصلی برساند . لوله کشی ها باید به صورتی باشد که با صاف ترین راه به چاه اصلی نزدیک باشد و در صورت نیاز به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید.

 • به حداقل رساندن نشتی و آلودگی آب:

 

در فصل های سرد سال که کاهش دما به صورت محسوس صورت می گیرد لوله کشی آب ساختمان باید به صورتی انجام گیرد که در این فصل کمترین میزان انجماد و یخ زدگی در لوله ها صورت پذیرد و به طبع آن خسارات ناشی از یخ زدگی نیز به میزان مناسبی کاهش یابد. همچنین باید لوله ها در قسمت های از ساختمان جای گیرند که دسترسی به آنها برای تعمیر و رفع خرابی مناسب باشد. لوله کشی باید به صورتی باشد که لوله ها در معرض حرارت بالا که منجر به آسیب دیدگی آن می شود قرار نگیرند.

 • عدم هدر رفتن آب:

 

سیستم های لوله کشی ساختمان باید به صورت استاندارد پیاده سازی شوند یعنی از هدر رفت آب جلوگیری کرده و از خروج آب آشامیدنی به فاضلاب پرهیز شود.

وجود سیستم لوله‌ کشی آب آشامیدنی در داخل ساختمان : لوله کشی آب ساختمان باید به نحوی صورت گیرد که در تمامی قسمت های خانه به آب آشامیدنی دسترسی مناسب و به اندازه ای داشت و به طبع آن با دسترسی مناسب به آب بهداشت شخصی و بهداشت خانه نیز بهبود می یابد.

 • تأمین مقدار آب موردنیاز و حفظ سلامت آن :

 

برای حفظ سلامت آب مورد استفاده باید استاندارد های ملی در زمینه های بهداشت آب آشامیدنی را رعایت نمود و در شبکه های عمومی نیز این استاندارد ها باید از اهمیت قابل توجهی برخوردار باشد. یکی از مهمترین بخش هایی که باید در سیستم لوله کشی ساختمان برای حفظ سلامت آب به آن توجه داشت جنس لوله هایی است که در این سیستم استفاده می شود هر چه جنس لوله هایی در این سیستم استفاده می شود مرغوب تر باشد میزان سلامت آبی که در این سیستم در حال گردش است افزایش می یابد.

 • جلوگیری از بازگشت جریان فاضلاب:

 

سیستم زهکشی ساختمان برای جلوگیری از بازگشت فاضلاب های عمومی به داخل لوله کشی های متصل به فاضلاب داخل خانه طراحی شده است و برای این که این مشکل کمتر رخ بدهد باید این سیستم زهکشی به درستی طراحی شود. در صورتی که نکات مهم لوله کشی در ساختمان را رعایت کنید کمتر به مشکلاتی از این قبیل دچار می شوید و در زمانی که مشکل بوجود بیاید زودتر مشکل شما حل خواهد شد.

 • استفاده از تهویه مناسب:

 

همانطور که قبلا گفته شد سیستم زهکشی ساختمان از بخش های مهم ساختمان است و باید به گونه ای طراحی شود که هوا به آسانی در لوله ها به گردش درآید و در قسمت بالای این سیستم باید تهویه ی مناسب در ابعاد کافی طراحی شده باشد تا از بازگشت هوای تخلیه شده به داخل جلوگیری شود. سیستم زهکشی و دریچه های هوایی که در آن استفاده شده است زمانی که بوی نامطبوعی در فضا میپیچد، باز میشود و در غیر این صورت در مواقع غیر ضروری بسته می ماند.

 • وجود چندین خروجی برای دسترسی به آب تمیز :

 

در حالت کلی برای هر خانه و محلی نیاز است تا آب تمیز برای آشامیدن و سرویس بهداشتی و حمام وارد خانه شود. بعد تمامی این آب ها به یک شیر نیاز دارند.بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشید که تمامی اتصالات مربوط به لوله کشی باید به گونه ای باشد که در برابر سایش و خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشد و آب را به خود جذب نکند تا به راحتی بتوان این شیر ها را از فضولات و آهک ها تمیز کرد.

 

بهتر است از این موضوع باخبر باشید که لوله های توکار که حین لوله کشی جاساز می شوند باید به صورتی باشند که در صورت بروز مشکل دیوار ها و سطوح را خیس نکنند و لوله ها نشت نکنند.

 • مجهز بودن به دریچه بستن مایع :

 

تمامی تجهیزات و وسایل که برای کار لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد دارای یک دریچه ی محافظ می باشد که وظیفه ی این دریچه ها جلوگیری از انتشار بوها و گاز ها و ورود حشرات موذی و جوندگان  به داخل خانه ها می باشد.

 • طراحی سیستم آب گرم در ساختمان :

 

هنگام اجرای کار لوله کشی باید نصب لوله های آب گرم و سرد به گونه ای باشد که در مقابل سرمای بیش از حد و گرمای بیش از حد که باعث یخ زدگی یا انفجار می شود در امان باشد. لوله های استفاده شده در لوله ی حامل آب گرم باید در برابر گرمای بیش از حد مقاوم باشد. قابل ذکر است که این لوله ها هر کدام با تحمل درجه حرارت های مشخصی به فروش می رسند.

 • دفع زباله های مایع :

 

سیستم لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان ها باید به گونه ای باشد که بدون دخالت انسان از محل به فاضلاب رانده شود . اگر فاصله ی فاضلاب شهری از ساختمان مناسب باشد در این صورت سیستم زهکشی ساختمان مستقیما به فاضلاب وصل می شود و تمامی پسابها و فاضلاب ها وارد چاه می شوند و فاضلاب تخلیه می شود.

گاهی ممکن است فاصلهی فاضلاب شهری با لوله تخلیه ساختمان فاصلهی زیادی داشته باشد در این صورت برای راحتی کار و جلوگیری از دخالت دست انسان برای رفع فاضلاب باید از مخازن سپتیک در دفع فاضلاب محل استفاده کرد تا بو و گاز آن برای دیگران مزاحمتی نداشته باشد .

قیمت لوله کشی آب

قیمت لوله کشی آب در تهران

 

قیمت لوله کشی آب به متراژ لوله کشی، تعداد طبقات و تعداد انشعاب ها یا شیرهای مورد نیاز بستگی دارد. 

 

بعضی وقت ها ممکن است هزینه کارهای لوله کشی آب ساختمان خیلی بیشتر از تصور ما آب بخورد چون مثلا لوله کش مجبور می شود دیوارها یا کف را بشکافد و تخریب کند و طبیعتا بعد هم بازسازی و تر و تمیز کاری. بیشتر متخصصین لوله کشی آب ساختمان هزینه ها را بر اساس مواد و مصالح مصرفی و همچنین میزان کار مورد نیاز اعلام می کنند. انجام و به پایان رساندن پروژه های لوله کشی ممکن است از یک روز تا دو سه هفته زمان ببرد و همین موضوع شاید تعیین کننده ترین مساله در هزینه نهایی کار است.

 • تخریب و بازسازی

 

برای انجام تعمیرات و کار لوله کشی گاهی نیاز است تا تخریب و بازسازی صورت بگیرد برخی از مراکز اجرای لوله کشی کار تخریب و بازسازی را بر عهده می گیرند و تا پایان کار را خودشان انجام میدهند. هنگامی که مراکز به صورت تیمی این کار را انجام نمی دهند شما مجبور هستید تا به دنبال یک بنا برای تخریب و به دنبال یک متخصص برای ساخت این مجموعه باشید که بسیار زمانگیر و سخت می باشد.

 • مجوزهای لازم اداره آب و فاضلاب

 

گاهی نیاز است تا کنتور و انشعابات محل زندگیتان را تغییر دهید و یا دست به کار هایی بزنید که باعث تغییر نقشه ی انشعابات و کنتور ها شود. بهتر است به یاد داشته باشید که تمامی این کار ها بدون اجازه ی اداره ی آب و فاضلاب باعث می شود در صورت بروز هرگونه مشکل هیچ هزینه ای از بیمه برای شما تعلق نگیرد. پس به یاد داشته باشید که برای انجام اینگونه کار ها باید حتما از سوی اداره ی آب و فاضلاب مجوز دریافت کنید. به یاد داشته باشید هنگامی که شما این کار را به مراکز معتبر در سطح شهر می سپارید متخصصان کاردان این مجموعه به دلیل تجربه هایی که در این بخش دارند شما را همراهی کرده و به شما یادآور می شوند که باید از اداره ی آب و فاضلاب نامه ی مجوز داشته باشید.

 • اندازه و حجم کار

 

بهتر است بدانید هر چه محلی که قرار است لوله کشی صورت بگیرد متراژ بالایی داشته باشد در این صورت هزینه و حجم کار نیز به مراتب بیشتر می شود. هنگامی که کار لوله کشی صورت می گیرد با اضافه شدن اتاق ها و را پله ها و بیشتر شدن طبقات پیچیدگی کار بیشتر می شود و افراد باید زمان زیادی را برای این کار صرف کنند و در قبال این زمان زیاد به تاسیسات بیشتری نیاز می باشد تا این کار ها به موقع به پایان برسد.

هنگامی که مقایسه کنید خواهید فهمید که خانه هایی با متراژ برابر کار لوله کشی یکسانی دارند اما خانه با همان متراژ ولی دارای خواب بیشتر کار و هزینه ی بیشتری به دنبال دارد.

 حال برای اینکه میزان هزینه های لوله کشی کم شود بهتر است برخی از کار های مربوط به لوله کشی را خودتان انجام دهید. برای مثال نیاز نیست برای تعویض واشر خراب شیر آب با لوله کش تماس بگیرید و به راحتی می توانید با کمک اینترنت و یا دانسته های قبلی این کار را به خوبی انجام برسانید.برخی از کار ها نیاز است تا متخصصان این کار را انجام دهند و اگر خودتان قصد دارید این کار را به پایان برسانید باید تمامی لوله ها و کار لوله کشی را به خوبی بشناسید.

 • سختی آب

 

درصد سختی آب در بیشتر مناطق به گونه ای می باشد که عمر لوله های لوله کشی را کوتاه می کند و باعث پوسیدگی لوله ها می شود.اگر در منطقه ای زندگی می کنید که از سختی بیش از حد آب اذیت می شوید قبل از لوله کشی بهتر است با متخصصان مجموعه های لوله کشی مشورت کنید و سپس برای انجام کار اقدام کنید. اگر شما در مراحل اولیه کمی بیشتر هزینه خرج کنید در عوض از زحمت ها و خرابی های آینده جلوگیری کرده اید و برای راحتی خود این اقدام را انجام می دهید.

 • نوع لوله

 

 برای آبرسانی و خارج کردن فاضلاب ها از منازل همواره از لوله های گالوانیزه استفاده می شود که این لوله ها برای این کار بسیار ارزان می باشد اما امروزه این لوله ها را بسیار قابل نمی دانند و لوله های چدنی را برای این کار مناسب میدانند.لوله های چدنی امروزه در اجرای داخل خانه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند در عوض از لوله های PVC  در بیشتر مصارف لوله های توکار و خانگی و لوله های پایه استفاده می شود.

 • جمع کردن لوله کشی قدیمی

 

لوله های قدیمی بعد از تعویض نیاز هستند تا جمع آوری شوند برخی از لوله کش ها برای برداشتن این لوله ها هزینه های جداگانه ای درنظر می گیرند و برخی از افراد روی کار لوله کشی با مجموع کار حساب کرده و برآورد می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *