لوله کشی فاضلاب

گروه اجرایی "خونه یار" برای اطمینان و جلب رضایت شما عزیزان ، بالاترین سطح خدمات حرفه ای و مقرون به صرفه را ارائه می کند. از جمله خدمات گروه ما ، انجام انواع امور لوله کشی فاضلاب که در این مرکز به صورت تخصصی انجام می شود و علاوه بر این خدمات مشاوره رایگان نیز به شما عزیزان ارائه میشود

لوله کشی فاضلاب

قیمت لوله کشی فاضلاب

بهترین روش لوله کشی فاضلاب

انواع لوله فاضلاب

نکات مهم در لوله کشی فاضلاب

 • خونه یار مرکز تخصصی بررسی و انجام امور لوله کشی با کادری مجرب
 • خونه یار آماده پذیرش مسئولیت انجام هرگونه خدمات لوله کشی با تعهد کامل می باشند.
 • انجام خدمات به صورت تخصصی در مکان و زمان تعیین شده توسط شما
 • انجام خدمات سریع و تضمینی با متریال ضمانت دار
 • ۶ ماه گارانتی هرگونه خدمات  با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
 • اعزام تکنسین متخصص در امور لوله کشی در سریعترین زمان ممکن به محل شما

رضایت مشتری

هدف مرکز خدماتی و گروه اجرایی خونه یار جلب رضايت شما با خدمات سريع با کمترين هزينه ممکن و استفاده از متریال اورجینال می باشد.

انجام خدمات با ضمانت

انجام تمامی امور خدماتی شما توسط متخصصان و فنی کاران خونه یار و ارائه ضمانت نامه رسمي خونه یار براي اطمينان خاطر شما مشتريان گرامي

خدمت رسانی سریع

تماس با مرکز خونه یار و اعلام مشکل از طرف شما اعزام فنی کار متخصص به همراه متریال مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن به محل شما از طرف ما

لوله کشی فاضلاب ساختمان

لوله کشی فاضلاب ساختمان

 

لوله کشی فاضلاب ساختمان یکی از مهم ترین قسمت در ساختمان سازی می باشد. در بین کار های لوله کشی نیز لوله کشی فاضلاب ساختمان از همه سخت تر و مهمتر می باشد. لوله کشی فاضلاب ساختمان باید به گونه ای باشد که بتواند وزن و فشار فاضلاب را به خوبی تحمل کند و با مناسب ترین سرعت آن را مکش و تخلیه کند.

 • بهتر است بدانید هماهنگی بین مکش و رانش فاضلاب باید به گونه ای تنظیم باشد که نه بیش از اندازه سریع تخلیه کند و نه بیش از اندازه کند که هر دوی این کار ها به نوبه ی خود باعث ایجاد مشکل در لوله ها می شود.

نکات مهم در لوله کشی فاضلاب ساختمان در تهران

رعایت اصول اساسی در لوله کشی فاضلاب ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

 

شهر تهران نیز به دلیل  اینکه جمعیت زیادی را در خود جای داده است ساختمان ها و آپارتمان های زیادی  در این منطقه ایجاد شده اند که در هر کی از این ساختمان ها نیز افراد زیادی ساکن می باشند.

 

خارج کردن فاضلاب این ساختمان ها باید به گونه ای باشد که برای سایر ساختمان ها و ساکنین خود ساختمان ها مشکلی پیش نیاید.

 

همواره نحوه ی لوله کشی ساختمان ها باید با رعایت این نکات پیش برود تا در پایان کار برای هیچکس مزاحمتی ایجاد نشود. این نکات شامل موارد زیر می باشد:

 • شیب و نصب لوله ها باید به گونه ای باشد که از رسوب گذاری در لوله ها جلوگیری شود.
 • آب بندی و هوابندی لوله ها حین کار باید به صورتی باشد که بعد از پایان کار گاز ها و بوی بد به داخل ساختمان برنگردد.
 • انتخاب بهترین مسیر برای نصب لوله ها جهت جلوگیری از ترکیدگی لوله ها.
 • هنگامی که لوله نصب می شود باید دقت داشته باشید که لوله در حالت آویزان قرار نگیرد زیرا باعث می شود لوله وزن زیادی را تحمل کند که باعث ایجاد مشکل می شود و برای جلوگیری از این فشار باید در زیر لوله چیزی قرار داد.

 

همانطور که می دانید لوله های فاضلاب شوخی بردار نیستند و در صورت بروز مشکل در این لوله ها ممکن است کل ساختمان به گند کشیده شود و ساکنین را فراری دهد.

قوانین لوله کشی فاضلاب ساختمان

 • ۵

 

بهتر است برای جلوگیری از بوی بود و بازگشت این بو ها به خانه از آب بند و هوابند های مخصوص استفاده شود. این بوهای بد کم کم پای حشرات موذی را نیز به آپارتمان باز می کنند.

 

 • ۶

 

لوله های فاضلاب باید بر اساس استانداردهای خاص خود انتخاب شوند. بعد از انتخاب لوله ها برای محافظت از این لوله ها بهتر است از داکت های مخصوص هر لوله به صورت جداگانه استفاده شود.

 

 • ۷

 

کنترل سطح فشار داخل شبکه از جمله نکات مهم در لوله کشی ساختمان ها می باشد که باید سیستم فاضلاب این امکان را داشته باشد. همچنین قابلیت کنترل فشار سطح باعث می شود عمل رانش و مکش به درستی صورت بگیرد تا مشکلی در لوله ها صورت  نگیرد.

 

 • ۸

 

انتخاب درست ترین مسیر برای انجام لوله کشی فاضلاب بسیار حائز اهمیت می باشد و در واقع باعث جلوگیری از ترکیدگی های لوله ی فاضلاب می شود. بهتر است برای انتخاب درست ترین مسیر از افراد متخصص و تکنسین های این کار مشورت بگیرید.

 

 • ۱

 

سرعت تخلیه ی لوله های فاضلاب باید به گونه ای باشد که بسیار سریع و نه بسیار کند باشد زیرا در این صورت باعث تخریب لوله کشی می شود.

 

 • ۲

 

لوله کشی ساختمان میاد از زیر ساختمان مجاور کشیده شود و هر ساختمان به خودی خود باید یک لوله کشی جداگانه داشته باشد. در صورتی که در ساختمان مشکلی در لوله کشی ایجاد شود به راحتی می توان مشکل را حل کرد.

 

 • ۳

 

در لوله کشی استاندارد بهتر است از مخزن رسوب گیر استفاده کنید که باعث جلوگیری از رسوب گذاری فاضلاب ها در لوله کشی ها می شود.

 

 • ۴

 

در آپارتمان ها برای راحتی کار و عملکرد بهتر سیستم لوله کشی باید فاضلاب طبقه ی بالا از قسمت مسکونی طبقه ی پایین عبور کند. در صورتی که تعداد طبقات یک ساختمان خیلی زیاد می باشد دیگر نیاز نیست تا از سرعت گیر های مخصوص فاضلاب استفاده شود.

 

انواع لوله فاضلاب

انواع لوله فاضلاب ساختمان در تهران

 

لوله ها انواع مختلفی دارند که به دلیل زهکشی در مناطق مختلف بدین صورت ساخته شده اند. امروزه بیشترین استفاده در لوله های فاضلاب از نوع لوله های پی وی سی و پلی اتیلن می باشد. انواع مختلف لوله ها نیز وجود دارند که به راحتی و بهترین شکل آب را به هر مسیری هدایت می کنند و دارای مقاومت عالی می باشند.

بهتر است بدانید که استفاده از لوله های متفاوت در جاهای گوناگون صورت می گیرد و انتخاب این لوله ها بر اساس مکان مورد استفاده انتخاب می شود.

تفاوت این لوله ها را می توان بر اساس:

 • جنس
 • کابرد
 • نحوه ی اتصال

در نظر گرفت. بهتر است بدانید که در آبرسانی و جمع آوری فاضلاب ها از لوله های پلاستیکی و آهنی استفاده می کنند. در جمع آوری فاضلاب نیز از لوله های آزبست سیمان و لوله های بتنی نیز استفاده می شود.

در کار لوله کشی وسیله ای به نام وصاله یا اتصالات وجود دارد که از این وسیله برای

 

 • اتصال لوله های لوله کشی آب سرد و گرم
 • تغییر جهت دادن لوله های انشعابی
 • تغییر قطر لوله ها

 

استفاده می شود تا کار شما را راحت تر کند.

 • لوله‌های گالوانیزه در لوله کشی فاضلاب

 

بهتر است بدانید که لوله های گالوانیزه به 2  صورت لوله گالوانیزه آهنی و لوله گالوانیزه فولادی در بازار یافت می شوند که هر دوی این لوله ها با نام لوله ی آهنی سفید در بازار شناخته شده است. در میان این دو لوله هیچ فرقی قائل نمی باشند ولی باید این فرق را در نظر بگیرید که لوله های گالوانیزه ی فولادی در مقایسه با لوله ی گالوانیزه ی آهنی بسیار براق تر و سبکتر می باشد.

 

هر دوی این لوله ها در شاخه های 6 متری در بازار پیدا میشوند که هر دو سر آنها حدیده شده است. این لوله ها دارای قطر اسمی 8 اینچی می باشند و بدین صورت دسته بندی شده اند. تنها نکته ای که در این نوع لوله کمی خطرناک می باشد آن هم این است که لوله های گالوانیزه را می توان با جوشکاری به هم متصل کرد. هنگامی که حرارت جوش به این لوله ها برخورد می کند لوله گالوانیزه اکسید می شود و تنفس این گاز برای انسان مضر می باشد.

 • لوله‌های چدنی‌ در لوله کشی فاضلاب

 

ریخته گری این لوله ها از چدن می باشد و با توجه به نیاز و استفاده ی شما مقدار آلیاژ و طول لوله و نوع اتصالات لوله قابل تغییر می باشد. از این لوله ها اکثرا برای جمع آوری آب های سطحی و فاضلاب ها استفاده می شود.

 • ‌لوله‌های آهنی گالوانیزه در لوله کشی فاضلاب

 

آهن سفید نورد شده جنس اصلی این لوله ها می باشد که توسط درز جوش ها درزهای این لوله ها جوش زده می شود و هنگامی که شکل کلی را گرفت در روی مذاب شده فلز را فرو می برند. رنگ این لوله از رنگ های تیره و خاکستری می باشد.

 • لوله‌های فولادی گالوانیزه در لوله کشی فاضلاب

 

از این لوله برای آبرسانی و تخلیه ی فاضلاب های ساختمان ها استفاده می کنند ولی مصرف اصلی این لوله ها برای تهویه می باشد. برای ساخت این لوله ها فولاد نرم را در قالب های مخصوص قرار می دهند و درز های آن را جوش می زنند و سپس برای افزایش مقاومت در مقابل اسید ها و زنگ زدگی روی اندود می کنند. مقاومت این لوله ها در مقایسه با لوله های آهنی در مقابل اسید ها ضعیف می باشند. بهتر است بدانید برای گالوانیزه کردن لوله های فولادی از پیل گالوانیک یا پیل شیمیایی استفاده می شود.

 • لوله پلیکا در لوله کشی فاضلاب

 

بیشترین استقبال این لوله ها برای کار در فاضلاب می باشد که از جنس پلی وینیل کلراید می باشد و این لوله ها به دلیل اینکه تا به امروز کمترین قیمت را در بازار دارند ولی بسیار مقاوم می باشند مورد استقبال قرار گرفته است. بماند که این لوله ها نیز به نوبه ی خود مشکلاتی دارند.

 • لوله‌های پلی اتیلن‌ در لوله کشی فاضلاب

 

انتقال ثقلی فاضلاب به کمک لوله های پلی اتیلن‌ صورت می گیرد که مدت زمان زیادی است که مورد استفاده است. لوله های پلی اتیلن‌ نسبت به لوله های چدنی از مزایای بیشتری برخوردار هستند که مهمترین این ویژگی وزن کم و اجرای ساده ی این لوله ها می باشد.

 • لوله‌های فاضلاب پلی اتیلن موج دار

 

مقرون به صرفه ترین و بهترین گزینه برای سیستم زهکشی استفاده از لوله های زهکشی پلی اتیلن‌ موج دار می باشد. پلی اتیلن‌ یک پلاستیک شیمیایی ولی خنثی می باشد که در برابر سایش و فرسودگی بسیار مقاوم می باشد. دلیل اینکه 90 درصد از لوله های زهکشی موجود ساخته شده از این نوع لوله می باشند مقاومت این لوله ها در برابر سرما و گرما و شرایط جوی و محیطی متفاوت می باشد.

 • لوله‌های فاضلاب سفالی

 

این لوله ها از نظر مقاومت برابر با لوله های پلاستیکی هستند و با شرایط محیطی بسیار سازکار می باشند. این لوله ها با توجه به مقاومت و سازگاری که دارند باید در دوره های مشخصی تعویض شوند. در صورتی که ین تعویض ها به موقع انجام نگیرد باعث ایجاد ترک در لوله های فاضلاب شده و کار را خراب می کند. برای جلوگیری از این کار دور لوله های سفالی را با یک لایه بتن می پوشانند تا سفت تر شده و دوام بهتری داشته باشد.

 • ‌لوله‌های فاضلاب بتنی

 

این لوله ها نیاز به تعریف ندارند و از اسم بتنی که دارد مشخص است که بسیار سخت و مقاوم می باشد. این لوله ها به دلیل اینکه در دسترس هستند بسیار مقرون به صرفه می باشند. این لوله ها برخلاف لوله های پلاستیکی غیر قابل اشتعال می باشند و به همین دلیل سازگار با محیط بوده و مقاوم می باشند.

 • ‌لوله‌های فاضلاب مسی

 

همانطور که می دانید قیمت مس امروزه با نقره برابری می کند و بسیار گران می باشد. قبلا از این لوله ها برای خطوط آب ساختمان ها استفاده می شد که امروزه لوله های پی وی سی و پلی اتیلن‌ جای آن را گرفته است. مس به گونه ای می باشد که ممکن است در گذر زمان زنگ بزند و در مقابل سرما اصلا مقاوم نیست و در صورت یخ بستن آب در لوله ممکن است بترکد. از این رو گاهی و به ندرت از این لوله ها برای سیستم زهکشی استفاده می کنند.

 

 • لوله‌های پوشفیت

 

آخرین نسل لوله های مورد استفاده در فاضلاب ها می باشند که جنس آنها از پلی پروپیلن می باشد و نسبت به لوله های پی وی سی در برابر پوسیدگی و شکستن مقاوم تر می باشد. وجود واشر و سوکت در این لوله ها باعث می شود احتمال خروج از آبند به حداقل برسد.

بهترین روش لوله کشی فاضلاب ساختمان

بهترین روش لوله کشی فاضلاب ساختمان در تهران

 

در مرحله ی اول هنگام انتخاب ساختمان مجهز بودن سیستم فاضلاب ساختمان نیز از مهمترین آپشن های هر ساختمان به حساب می آید. همانطور که می دانید فاضلاب سالم و کارآمد در ساختمان این امکان را به شما می دهد که با خیال راحت این ساختمان را برای سکونت انتخاب کنید.

 

در ساختمان آب های خاکستری وجود دارد که همان فاضلاب می باشد که باید به بهترین روش از خانه ها خارج شود تا برای ساکنین مشکلی پیش نیاورد.

 

تمامی روش ها به خودی خود مزایا و معایبی دارند که در این بخش برای شما بازگو می شود و بهتر است بدانید که مشکل در هر قسمت می تواند در کل مسیر برای کل افراد اپارتمان مشکل ایجاد کند.

 

انواع روش های لوله کشی فاضلاب در ساختمان را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد :

 • لوله کشی فاضلاب به صورت سنتی و لوله کشی فاضلاب به صورت زیر سقفی

 

برای لوله کشی ساختمانی بیشتر از لوله های چدنی، پلیکا و پوشفیت استفاده می شود. از لوله های چدنی برای لوله کشی های زیرسقفی بیشتر استفاده می شود زیرا این کار بسیار حساس می باشد و لوله باید به درستی مهار شود. لوله های پلیکا و پوشفیت نیز بیشتر برای فاضلاب ها استفاده می شود.

 • لوله کشی فاضلاب ساختمان به صورت سنتی:

 

در این روش از لوله کشی لوله ها به صورت کف خواب به ساختمان نصب می شدند. این روش لوله کشی فاضلاب از زمان قدیم بسیار رایج بوده است به همین دلیل است که به آن لوله کشی ساختمان سنتی می گویند.

در این نوع لوه کشی بعد از نصب هواکش و سیفون همواره این لوله ها را به لوله های اصلی نصب کرده و زیر سیمان و یا مصالح ساختمانی جایگذاری می کنند.

 • لوله کشی فاضلاب ساختمان به شیوه زیر سقفی:

 

در این روش از لوله کشی ساختمان به جای گذراندن لوله ها از کف ساختمان از زیر سقف لوله ها کار گذاشته می شوند.

فاکتورهایی که نشان دهنده یک لوله کشی فاضلاب مناسب در ساختمان هستند را می توان در زمینه هایی همچون سرعت حرکت مواد فاضلابی، عدم انتشار بوهای فاضلابی، دسترسی راحت به لوله ها در مواقع ضروری و طول عمر لوله ها بررسی نمود.

قیمت لوله کشی فاضلاب

قیمت لوله کشی فاضلاب در تهران

متخصصان خوش‌نام تاسیسات در " خونه یار" پس از بررسی دقیق ساختمان شما و با توجه به میزان نیاز شما نرخ لوله کشی فاضلاب ساختمان را تعیین می‌کنند.

 

برخی از عواملی وجود دارند که قبل از نصب و اجرای لوله کشی باید مورد بحث قرار بگیرند تا هزینه ی اصلی اجرای لوله کشی برآورد شود. برخی از عوامل متغیری وجود دارند که با کوچکترین تغییر در قیمت تاثیر می گذارند این عوامل شامل موارد زیر می باشد:

 • متراژ های متفاوت برای لوله کشی فاضلاب
 • نوع لوله مورد نیاز برای لوله کشی فاضلاب
 • مصالح مورد نیاز برای لوله کشی ساختمان
 • دستمزد لوله کش فاضلاب (لوله کش ماهر)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *