تخلیه چاه

گروه اجرایی "خونه یار" برای اطمینان و جلب رضایت شما عزیزان ، بالاترین سطح خدمات حرفه ای و مقرون به صرفه را ارائه می کند. از جمله خدمات گروه ما ، تخلیه چاه که در این مرکز به صورت تخصصی انجام می شود و علاوه بر این خدمات مشاوره رایگان نیز به شما عزیزان ارائه میشود

لایروبی چاه

روش های تخلیه چاه

چرا تخلیه چاه ؟

قیمت تخلیه چاه

 • خونه یار مرکز تخصصی بررسی و رفع خرابی لوله و فاضلاب با کادری مجرب
 • خونه یار آماده پذیرش مسئولیت انجام هرگونه خدمات لوله باز کنی با تعهد کامل می باشند.
 • انجام خدمات به صورت تخصصی در مکان و زمان تعیین شده توسط شما
 • انجام خدمات سریع و تضمینی با متریال ضمانت دار
 • ۶ ماه گارانتی هرگونه خدمات  با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
 • اعزام تکنسین متخصص در امور لوله باز کنی در سریعترین زمان ممکن به محل شما

رضایت مشتری

هدف مرکز خدماتی و گروه اجرایی خونه یار جلب رضايت شما با خدمات سريع با کمترين هزينه ممکن و استفاده از متریال اورجینال می باشد.

انجام خدمات با ضمانت

انجام تمامی امور خدماتی شما توسط متخصصان و فنی کاران خونه یار و ارائه ضمانت نامه رسمي خونه یار براي اطمينان خاطر شما مشتريان گرامي

خدمت رسانی سریع

تماس با مرکز خونه یار و اعلام مشکل از طرف شما اعزام فنی کار متخصص به همراه متریال مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن به محل شما از طرف ما

تخلیه چاه چیست ؟

 

شاید برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که تخلیه چاه به چه شکل و صورت انجام می گیرد و بیشتر چه شرکت هایی این کار را بر عهده می گیردند. در این بخش قرار است به تمامی سوال های شما در باره ی تخلیه چاه پاسخ داده شود.

امروزه تخلیه چاه با استفاده از ماشین های تانکر صورت می گیرد که  این ماشین ها به چند صورت می باشند

 

 • آبکش
 • لجنکش
 • تانکر مکنده.

 

هر کدام از این تانکر ها به نوبه ی خود کار های جداگانه ای را انجام می دهند.

تانکر آبکش هنگامی که وارد فاضلاب می شود تمامی آب موجد در چاه را با خود می کشد ولی در عوض تانکر مکنده هنگامی که وارد چاه می شود علاوه بر آب موجود در چاه تمامی فضولات و غیره را نیز مکش می کند و داخل تانگر خالی می کند.

قیمت تخلیه چاه

عوامل موثر بر هزینه تخلیه چاه

 

همانطور که میدانید بحث هزینه که می شود همواره دلایلی وجود دارد که باعث می شود هزینه ها متغیر شوند. این دلایل شامل موارد زیر می باشد:

 

 • کار مورد نیاز چه مدت زمانی طول می کشد تا به پایان برسد.
 • محل قرار گرفتن فاضلاب در محل 
 • نوع گرفتگی فاضلاب در محل
 • قدیمی یا جدید بودن فاضلاب محل مورد نظر

 

 

تمامی این موارد به نوبه ی خود تک به تک در متغیر بودن قیمت ها تاثیر مستقیم دارند. بهتر است بدانید که در اکثر شهر ها تاسیسات فاضلاب شهری کامل دارند ولی برخی از شهر ها در حال نوسازی می باشند و هنوز نیاز می باشد تا تخلیه چاه انجام دهند.

دلیل اصلی گرفتگی چاه های فاضلاب ساختمانی به دلیل کهنگی لوله ها یا خرابی سیستم فاضلاب می باشد که باعث می شود کل ساختمان به فنا رفته و مشکل سازشود.

در این صورت نیاز می باشد تا با مراکز لوله بازکنی و تخلیه چاه تماس گرفته شود که افراد متخصص در این امر ابتدا با استفاده از لوله های ساکشن کار تخلیه ی فاضلاب را برای شما انجام می دهند و سپس با استفاده از تانکر های مخصوص که به انتهای همین ساکشن وصل می باشد مواد تخلیه شده را به خارج از شهر انتقال می دهند.

 • نوع گرفتگی فاضلاب

 

شاید فکر کنید که تمامی رفتگی های فاضلاب نیاز است تا با استفاده از تخلیه چاه خالی شود ولی اینگونه نیست. برخی از گرفتگی ها وجود دارند که نیازی به تخلیه نمی باشد و با استفاده از فنر زنی این مسئله به راحتی حل می شود.

اما گاهی نیاز می باشد که تخلیه صورت بگیرد و بهتر است برخی از موارد را به یاد داشته باشید تا قبل از وخیم شدن اوضاع بتوانید مشکل را حل کنید و حل این مشکل با کمترین هزینه صورت بگیرد.

گاهی ممکن است از منزل شما بوی فاضلاب پشت سرهم به مشام برسد و یا تعداد حشرات موذی روز به روز بیشتر شود در این صورت نیاز می باشد تا شما به فکر تخلیه چاه خود باشید.

 • نوع چاه

 

امروزه با بیشتر شدن تعداد ساختمان های چند طبقه دیگر فاضلاب ها به صورت جداگانه تعبیه نمی شود و همگی این طبقه ها به یک سیستم فاضلاب وصل می باشند.

در ساختمان های پرجمعیت به دلیل بالا بودن تعداد فاضلاب ها و متنوع بودن زباله ها، فاضلاب ها و چاه ها زود به زود پر می شوند.

 • بعد مسافت و محله

 

افرادی که در بالا محله های شهر های بزرگ زندگی می کنند به این نتیجه خواهند رسید که انجام اینگونه کار ها برای این مناطق بسیار بالاتر می باشد. چرا که مسیر رفت و آمد به این محله ها برای افراد بسیار زیاد می باشد و این افراد مجبور هستند برای رفع مشکلات این محله ها بیشتر هزینه دریافت کنند مگر اینکه در بالا شهر شعبه داشته باشند.

 • نظر متخصص

 

ساده ترین راه برای کم شدن هزینه ی تخلیه این می باشد که شما مواردی را رعایت کنید تا از گرفتگی چاه ها پیشگیری شود. بیشتر افراد این جامعه هیچگاه به این مسئله دقت نکرده اند که چاه های فاضلاب توانایی این را ندارند که تمامی زباله ها را دفع کنند و نیاز است از ریختن برخی از مواد به داخل فاضلاب ها جلوگیری شود.

همچنین برخی از افراد با خود به این نتیجه میرسند که هرچه مواد شیمیایی مورد استفاده برای فاضلاب قوی تر باشد بهتر مواد را با خود می شوید و می برد ولی این دیدگاه کاملا غلط میباشد و در واقع مواد شیمیایی قوی فقط باعث از بین رفتن دیواره ی لوله ها می شود و به نوبه ی خود باعث می شود تا لوله سوراخ شود و یا به طور کلی از بین برود.

امروزه با استفاده از راه حل های ارگانیک و خانگی به راحتی می توان گرفتگی های سطحی را از بین برد و خسارت های پرهزینه را کاهش داد.

دلایل زود پر شدن چاه ... !

 

شاید یکی از دلایل اصلی زود پر شدن چاه های فاضلاب به این دلیل باشد که حین پر شدن چاه به جای استفاده از تانکر مکنده از تانکر آبکش استفاده می شود.

هنگامی که از تانکر آبکش استفاده می شود فقط آب چاه کشیده می شود و در عوض فضولات در چاه باقی می ماند و این باعث می شود با گذشت زمان کم دوباره چاه پر شود.

همچنین در برخی از شرایط نیاز می باشد تا پاه لایروبی شود که تانکر آبکش هیچگاه این کار را انجام نمی دهد. ممکن است کار لایروبی بسیار سخت و زمان بر باشد ولی در عوض باعث می شود تمامی چاه و دیواره های آن با کمک نیروی انسانی تخلیه شده و مانند چاه تازه حفر شده باشد که بسیار زمان طولانی طول می کشد تا پر شود.

چرا تخلیه چاه ؟

چرا به تخلیه چاه نیاز داریم؟

 

ممکن است این سوال به ذهنتان خطور کند که چرا باید تخلیه چاه صورت بگیرد و چرا چاه ناگهانی پر می شود.

گاهی در چاه ها انواع مواد مختلف مانند پلاستیک و چربی و مو نیز انداخته می شود که به مرور زمان سرتاسر وجود کانال را پر  می کند و از جذب آب در فاضلاب جلوگیری می کند.

بدین منظور باید تخلیه چاه صورت بگیرد تا این مواد از راه قسمت تخلیه برداشته شوند تا چاه به درستی کار کند و عمل تخلیه را به درستی انجام دهد تا چاه سرریز نشود.

 

علائم پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

 

شاید این سوال ذهن شما را درگیر کند که چگونه متوجه شوید که چاه ساختمان یا منزل شما پرشده است:

 

 • بوی بد فاضلاب به صورت مکرر
 • بالازدن آب توالت
 • گرفتگی چاه توالت
 • وجود حشرات موذی و افزایش تعداد آنها
 • رفع نشدن آب توالت

 

همچنین بهتر است به یاد داشته باشدی که در زمین های شنی آب به راحتی جذب می شود و خطر بالا آمدن آب بسیار کمر می باشد.

در زمین های غیر ماسه ای مکش و کشش آب بسیار کم می باشد و چون قطر چاه ها بسیار کم می باشد و انباری وجود ندارد به همین دلیل چاه اصلی در زمان معینی کاملا پر می شود و نیاز است تا تخلیه شود.

 

با تخلیه به موقع چاه از ریزش آن جلوگیری کنید!

 

شاید موضوع تخلیه چاه را بسیار جدی نگیرید ولی بهتر است بدانید که عدم تخلیه ی بموقع چاه های فاضلاب می تواند خطراتی جبران ناپذیری را ایجاد کند.

هنگامی که شما چاه های فاضلاب را نادیده می گیرد بر اثر سرریز شدن این چاه ها حتی خانه ها نیز آوار شده اند و بهتر است این حوادث را جدی بگیرید.

تمامی اتفاقاتی که در این رابطه صورت می گیرد یا به دلیل عدم انتخاب جای مناسب چاه ها می باشد و یا نکات ایمنی درست رعایت نشده است.

روش های تخلیه چاه

هنگامی که چاه فاضلاب پر می شود کاری نمی توان برای آن انجام داد مگر اینکه آن را به یک متخصص تخلیه چاه بسپارید.

همانطور که تا به حال مشاهده کرده اید این کار بسیار سخت می باشد و باید لم کار به درستی در دست باشد تا بتوانند به راحتی چاه را تخلیه کنند. در زمان های قدیم برای تخلیه چاه یک نفر را با طناب به داخل چاه می فرستادند تا این کار را انجام دهد.

اما امروزه با استفاده از دستگاه های مختلف و ابزار هایی که در دست انسان انجام گرفته است این کار بسیار راحت شده است و بدون دخالت دست صورت می گیرد.

 

تخلیه چاه با حفر چاه کمکی

 

این روش برای تخلیه چاه بسیار مرسوم نیست ولی با در نظر گرفتن برخی از شرایط گاهی ممکن است این کار را نیز انجام دهند. برای این کار ابتدا با در نظر گرفتن عمر چاه، عمق چاه و میزان جذب چاه که متخصص این کار آن را تشخیص می دهد در کنار این چاه یک چاه دیگر کنده می شود و با استفاده از یک لوله ی انتقال دهنده کم کم مایه این چاه به چاه کناری منتقل می شود.

 

تخلیه چاه به وسیله دستگاه

 

همانطور که در مطالب بالا به شما گفته شد هرچه از عمر فاضلا می گذرد به مرور زمان استفاده از فاضلاب نیز بیشتر و بیشتر شده و چربی ها و موهای بیشتری به یواره های این چاه ها می چسبد. به مرور زمان مواد حل نشدنی و فضولات یک لایه ی غیر نفوذ را ایجاد می کنند که کف و دیواره های چاه را به طور کلی می پوشاند و باعث می شود تا آب و از آنجا رد نشود.

در این میان فرقی ندارد زمین شنی باشد یا هرچیز دیگر این لایه مستحکم تر از آن است که آب از آن نفوذ کند.

دلایل زود پر شدن چاه ... !

 

شاید یکی از دلایل اصلی زود پر شدن چاه های فاضلاب به این دلیل باشد که حین پر شدن چاه به جای استفاده از تانکر مکنده از تانکر آبکش استفاده می شود.

هنگامی که از تانکر آبکش استفاده می شود فقط آب چاه کشیده می شود و در عوض فضولات در چاه باقی می ماند و این باعث می شود با گذشت زمان کم دوباره چاه پر شود.

همچنین در برخی از شرایط نیاز می باشد تا پاه لایروبی شود که تانکر آبکش هیچگاه این کار را انجام نمی دهد. ممکن است کار لایروبی بسیار سخت و زمان بر باشد ولی در عوض باعث می شود تمامی چاه و دیواره های آن با کمک نیروی انسانی تخلیه شده و مانند چاه تازه حفر شده باشد که بسیار زمان طولانی طول می کشد تا پر شود.

لایروبی چاه

لایروبی چاه دقیقا چه مفهومی دارد ؟

 

منظور از لایروبی چاه این است که دیواره ها و کف چاه که از چربی و مو غیره سیراب شده است و دیگر جایی برای نفوذ آب نمانده تراشیده شود تا مجددا قدرت جذب  این چاه بیشتر شود

 

اگر احساس میکنید چاه فاضلاب ساختمان شما خیلی زودتر از ان چیزی که باید ، پر می شود پیشنهاد می شود به جای دوبار تخلیه متوالی ، پس از یک بار تخلیه چاه ، یک لایروبی مفصل از چاه انجام شود که قطعا در روند دیرتر پر شدن چاه بسیار موثر و محسوس خواهد بود .

 

اهمیت لایروبی چاه :

 

همانطور که میدانید سیستم فاضلاب شهری کشور ما به صورت مخزنی می باشد و پر شدن این مخزن ها برای افراد و جامعه کاملا دردسر می باشد

این سیستم مخزنی بالاخره یک روزی پر می شود و همانطور که میدانید بعد از تخلیه نیز ممکن است دوباره سریعا پر شود این بدان معنا می باشد که این چاه نیاز دارد تا لایروبی شود تا دوباره قدرت جذب چاه بالا برود و زود به زود پر نشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *