لوله بازکنی

گروه اجرایی "خونه یار" برای اطمینان و جلب رضایت شما عزیزان ، بالاترین سطح خدمات حرفه ای و مقرون به صرفه را ارائه می کند. از جمله خدمات گروه ما ، لوله باز کنی که در این مرکز به صورت تخصصی انجام می شود و علاوه بر این خدمات مشاوره رایگان نیز به شما عزیزان ارائه میشود

لوله بازکنی با تلمبه ی دستی

لوله بازکنی با مواد شیمیایی

لوله بازکنی با تراکم هوا

لوله بازکنی با فنر برقی

 • خونه یار مرکز تخصصی بررسی و رفع خرابی لوله و فاضلاب با کادری مجرب
 • خونه یار آماده پذیرش مسئولیت انجام هرگونه خدمات لوله بازکنی با تعهد کامل می باشند.
 • انجام خدمات به صورت تخصصی در مکان و زمان تعیین شده توسط شما
 • انجام خدمات سریع و تضمینی با متریال ضمانت دار
 • ۶ ماه گارانتی هرگونه خدمات  با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
 • اعزام تکنسین متخصص در امور لوله بازکنی در سریعترین زمان ممکن به محل شما

رضایت مشتری

هدف مرکز خدماتی و گروه اجرایی خونه یار جلب رضايت شما با خدمات سريع با کمترين هزينه ممکن و استفاده از متریال اورجینال می باشد.

انجام خدمات با ضمانت

انجام تمامی امور خدماتی شما توسط متخصصان و فنی کاران خونه یار و ارائه ضمانت نامه رسمي خونه یار براي اطمينان خاطر شما مشتريان گرامي

خدمت رسانی سریع

تماس با مرکز خونه یار و اعلام مشکل از طرف شما اعزام فنی کار متخصص به همراه متریال مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن به محل شما از طرف ما

لوله بازکنی چه روش هایی دارد؟

 

گاهی ممکن است در مناطقی از خانه نیاز به لوله بازکنی باشد. این مناطق شامل حمام، ظرفشویی، دستشویی و یا تمامی فاضلاب های خانه باشد که ممکن است بنا به دلایلی دچار گرفتگی شده باشد.

در این قسمت تمامی روش ها و مراحل لوله بازکنی برای شما توضیح داده می شود و شما کاربر گرامی می توانید از تمامی این خدمات بهره مند شوید و در صورت نیاز نظرات و سفارشات خود را در این باره می توانید در این سایت ثبت کرده و در مواقع لازم و ضروری که نیاز مبرم به لوله بازکنی وجود دارد با ثبت سفارش خود این مشکل را در اسرع وقت حل کنند.

لوله بازکنی با استفاده از فنر برقی

همانطور که تا به امروز شاید به گوشتان خورده باشد لوله بازکنی با استفاده از فنر نیز صورت می گیرد که ای این نوع لوله بازکنی برای باز کردن گرفتگی های سخت توالت استفاده می شود که با استفاده از موتور و فنر انجام می گیرد.

 

بهتر است بدانید موتور فنر وسیله ای می باشد که یه شکل دریل می باشد و فنر به قسمت سر دریل متصل است.

 

برای  رفع گرفتگی سر فنر را به موتور متصل می کنند قسمت دیگر فنر وارد لوله شده و این فنر به دلیل انعطاف خاصی که دارد آرام آرام  به کمک نیروی موتور وارد لوله شده و تمامی گیر و گول های لوله را به خود پیچیده و باز می کند و از یکی از لوله های دیگر در می آید.

 

این فنر تمامی پیچ و خم های لوله را به راحتی رد می کند و هیچ مشکلی برای آن پیش نمی آید در واقع نیروی موتور به فنر این امکان را می دهد که فنر را داخل لوله حرکت دهد.

 

این کار برای دفعاتی تکرار می شود تا هر چه که در داخل لوله قرار دارد به طور کامل به فنر گیر کرده و لوله را تمیز کند.

 

نوع کار این لوله به صورتی است که هنگامی که به گرد و خاک و گیر و گول ها می رسد حرکت فنر باعث می شود تا تمامی گیر ها و گرد و خاک ها به سمت چاه هدایت شود و راه باز می شود.

انواع سر فنر های لوله بازکنی و کاربرد آن ها ؟

 

یکی از روش های رایج و معمول برای باز کردن گیر وگول های لوله لوله بازکنی با استفاده از فنر برقی می باشد که معمولا توسط مراکز و شرکت های زیادی صورت می گیرد.

بهتر است بدانید که لوله ها ممکن است به دلایل مختلفی دچار گرفتگی شوند و مکان و شرایط محیط نیز می تواند کاملا متفاوت باشد به همین دیلی از فنر هایی با سایز ها و اندازه های مختلف برای این کار استفاده می شود تا متخصصان این کار به راحتی بتوانند مشکل را حل کنند.

سرفنر های مخالف به شکل ها و سختی و متراژ های مختلف در بازار یافت می شوند. در برخی از موارد مشکلات گرفتگی به صورتی می باشد که شما می تواند با روش های خانگی به راحتی آن ها را رفع کنید.

 

 

سر فنرهای لوله بازکنی شامل حالت های مختلف زیر می باشد:

 • سرفنر مارپیچی یک رشته‌ای :

 

برای مواردی استفاده می شود که گیر لوله به خاطر سنگ های ریز می باشد.

 

 • سرفنر ابزارگیر :

 

از این سر فنر برای گرفتن فنر های شکسته شده در لوله و یا ابزار های گیر کرده در آن استفاده می شود.

 

 • سرفنر الماسی :

 

از این سر فنر برای شکستن قطعات سیمانی و آجر و رسوبات مانده در فنر استفاده می شود.

 

 • سرفنر ریشه‌بر کج بیلی :

 

از این سر فنر برای از بین بردن ریشه های گیر کرده در لوله استفاده می شود.

 

 • دسته فنر گردان آهنی :

 

از این دسته برای چرخاندن میله در قسمت دستگیره استفاده می شود.

 

 • سرفنر برسی :

 

هنگامی که رسوبات شکسته می شوند از این سر فنر برای پاک کردن و جارو کردن رسوبات استفاده می شود.

 

 • سر مته قلمی :

 

از این سر مته برای خرد کردن رسوبات و یا جسم های سخت گیر کرده در لوله استفاده می کنند

 

 • سرفنر نیزه‌ای :

 

هنگامی که ماسه ها به صورت انباشته لوله را مسدود کرده اند با استفاده از این سرفنر ماسه ها و لایه ها سست می شوند و می شکنند.

 

 • سرفنر مته‌ای گرد :

 

هنگامی که در لوله ها لجن و ته کانده در لوله قرار می گیرد از این سر فنر برای تمیز کردن استفاده می کنند.

 

 • سرفنر ریشه‌بر :

 

گیر و گول هایی که بر اثر ریشه های الیافی شکل گرفته با استفاده از این سر فنر از بین می رود.

 

 • سرفنر استاندارد مارپیچی دو رشته‌ای :

 

از این سر فنر برای باز کردن راه لوله هایی استفاده می شود که بر اثر گیر کردن تکه سنگ ویا شبکه ای از پارچه مسدود شده است.

 

لوله بازکنی با تراکم هوا

گاهی ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که لوله بازکنی با تراکم هوا چگونه می باشد. گاهی ممکن است گرفتگی فاضلاب های و لوله ها به دلیل انباشته شدن تلی از خاک در لوله صورت بگیرد که به وسیله ی تراکم هوا این گرفتگی ها رفع می شود.

 

نحوه کار این مدل دستگاه برای از بین بردن این گرفتگی بدین صورت می باشد که با تلمبه زدن هوا در داخل دستگاه فشرده می شود و هوا با فشار زیاد به محل دمیده می شود و لوله را با حالت تراکم هوا باز می کند.

 

در درون دستگاه نیز یک قسمتی وجود دارد که عقربه های آن نشان دهنده ی فشار می باشند. هنگامی که این دستگاه را بر دهانه ی لوله قرار می دهند با آزاد کردن اهرم هوا با فشار تنظیم شده به داخل لوله وارد می شود و گرفتگی را رفع می کند. 

 

چه زمانی از لوله بازکنی با تراکم هوا استفاده می شود؟

 

گاهی ممکن است لوله ها در ساختمان هایی دچار گرفتگی شود که لوله کشی فاضلاب بسیار پیچیده می باشد و باید پیچ و خم هایی زیادی رد شود تا گیر لوله رفع شود برای این کار از  لوله بازکنی با تراکم هوا در این ساختمان ها استفاده می شود.

در این نوع ساختمان ها فنر ها هر چقدر هم انعطاف داشته باشند باز هم نمی تواند تمامی گیر و گول ها را به خوبی رفع کند و گرفتگی های زانو به خوبی رفع نمی شود. استفاده از فشار هوا تمامی گرفتگی ها را بدون زحمت و دردسر رفع می کند و عامل انسداد را باز می کند.

بهتر است بدانید که انجام کار لوله بازکنی با تراکم هوا کاری بسیار دشوار می باشد که اگر فرد با تجربه در این امر این کار را انجام ندهد ممکن است به دلیل مشکلاتی اساسی تر و بدتر برای لوله ها پیش می آید.

لوله بازکنی با مواد شیمیایی

گاهی ممکن است برای گرفتگی چاهک ریختن اندکی موارد شیمیایی کارساز باشد که برای این کار مواد شیمیایی را در داخل لوله ریخته و برای مدت بیشتر از 6 ساعت باید منتظر بمانید تا گرفتگی لوله حل شود. بهتر است بدانید اثر مواد شیمیایی بر روی گرفتگی بسیار کند می باشد و تا اثر کند باید برای چند ساعت از ریختن آب در این لوله ها خودداری کنید.

 

جایگزین مناسب برای اسید های لوله بازکنی چیست؟

 

گاهی استفاده از اسید برای باز کردن لوله ممکن است گاز سمی تولید کند و برای شما خطرناک باشد برای اینکه از این خطر جلوگیری کنید بهتر است از محلول های لوله بازکنی مخصوص توالت، لوله باز کن های مخصوص سینک، لوله بازکن های مخصوص حمام و جایگزین هایی استفاده منید که به صورت کنترل شده مخصوص برای این کار می باشند و ضرری به شما و یا لوله های داخلی ندارند.

 

 

همچنین می توان از برخی از سایر جایگزین های راحت نیز استفاده کرد :

 

 • با استفاده از تلمبه پلاستیکی اقدام به باز کردن لوله ها بکنید.
 • همچنین خودتان می توانید با استفاده از نوشابه و سرکه و جوش شیرین یک لوله بازکن حرفه ای برای خود درست کنید و لوله ها را با این محلول تمیز کنید.
 • فنر لوله بازکن دستی از بیرون خریداری کنید.

با مواد لوله بازکنی به لوله ها آسیب میزنید؟

 

 

شاید این سوال به ذهن شما برسد که آیا این مواد شیمیایی لوله بازکن ممکن است به لوله های شما آسیب برساند؟ پاسخ این سوال مشخص است.

هنگامی که شما از مواد ارزان قیمت برای باز کردن لوله ها استفاده می کنید به دلیل وجود اسید هیدروکلریک که یک ماده ی خورنده است لوله ها بر اثر گذر زمان از بین می رود و تخریب می شود. آنها می شود و فرقی ندارد لوله پلاستیکی باشد یا آهنی.

لوله بازکنی با استفاده از تلمبه ی دستی

 

هنگامی که لوله های فاضلاب به صورت خفیف دچار گرفتگی شده باشد با استفاده از این تلمبه ها می توان مشکل فاضلاب را رفع کرد.

 

برای استفاده از این تلمبه قسمت پلاستیکی آن را بر روی دهان فاضلاب قرار داده و مقداری آب در محل میریزید و دسته را اول به سما پایین فشار داده و سپس بالا می کشید و چندین مرتبه این کار را انجام خواهید داد تا باز شود.

 

بعد از برداشتن تلمبه آب مواد را به داخل چاه هدایت می کند و لوله را پاکسازی می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *