گرفتگی لوله

گروه اجرایی "خونه یار" برای اطمینان و جلب رضایت شما عزیزان ، بالاترین سطح خدمات حرفه ای و مقرون به صرفه را ارائه می کند. از جمله خدمات گروه ما ، تشخیص و رفع انواع گرفتگی لوله که در این مرکز به صورت تخصصی انجام می شود و علاوه بر این خدمات مشاوره رایگان نیز به شما عزیزان ارائه میشود

گرفتگی لوله فاضلاب

گرفتگی لوله توالت فرنگی

گرفتگی سینک ظرفشویی

گرفتگی لوله کفشور آشپزخانه

 • خونه یار مرکز تخصصی بررسی و رفع خرابی لوله و فاضلاب با کادری مجرب
 • خونه یار آماده پذیرش مسئولیت انجام هرگونه خدمات لوله باز کنی با تعهد کامل می باشند.
 • انجام خدمات به صورت تخصصی در مکان و زمان تعیین شده توسط شما
 • انجام خدمات سریع و تضمینی با متریال ضمانت دار
 • ۶ ماه گارانتی هرگونه خدمات  با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
 • اعزام تکنسین متخصص در امور لوله باز کنی در سریعترین زمان ممکن به محل شما

رضایت مشتری

هدف مرکز خدماتی و گروه اجرایی خونه یار جلب رضايت شما با خدمات سريع با کمترين هزينه ممکن و استفاده از متریال اورجینال می باشد.

انجام خدمات با ضمانت

انجام تمامی امور خدماتی شما توسط متخصصان و فنی کاران خونه یار و ارائه ضمانت نامه رسمي خونه یار براي اطمينان خاطر شما مشتريان گرامي

خدمت رسانی سریع

تماس با مرکز خونه یار و اعلام مشکل از طرف شما اعزام فنی کار متخصص به همراه متریال مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن به محل شما از طرف ما

گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان ! 

همانطور که می دانید گاهی ممکن است یک طبقه از آپارتمان با مشکل گرفتگی لوله یا فاضلاب دست و پنجه نرم کند و بدتر از آن این است که کل لوله فاضلاب ساختمان به مشکل خورده و کل آپارتمان را درگیر کند که در این صورت از تمام کفشو های حمام گرفته تا توالت و ظرفشویی و روشویی این آب های فاضلاب را به بیرون ریخته و کل آپارتمان را به گند می کشند.

در این صورت نیاز است تا در اولین فرصت و به صورت ضربتی گرفتگی لوله ها و فاضلاب این ساختمان رفع شود. گاهی نیز روشویی و ظرفشویی به صورت جداگانه می گیرد و با مواد شیمیایی قابل بازکردن نمی باشد.

گرفتگی لوله فاضلاب

این صحنه برای تمامی شما هایی که صاحب خانه می باشید حتما اتفاق افتاده است که لوله ی فاضلاب گرفته می شود، چاه توالت گرفته می شود، فاضلاب حمام کیپ شده و آب تکان نمی خورد یا آب سینک پایین نمی رود و سیفون ظرفشویی گرفته می شود.

 

این اتفاقات وحشتناک برای تک به تک شما اتفاق افتاده و چه بسا برخی از افراد تمامی این صحنه های وحشتناک را با هم رویت کرده اند.

 

تمامی این صحنه ها همراه با بوی نامطبوع و بالا زدن آب از فاضلاب همراه می باشد.

به طور مثال بعضا اتفاق افتاده است که در برخی شرایط حین شستن ظرف ها بوی فاضلاب به مشامتان می رسد و این بو گواه این می باشد که در نزدیکی چاه گرفته شده توسط چربی های حل نشدنی به زودی کیپ خواهد شد.

 

 

در این مرحله می باشد که شما باید برای جلوگیری از خطرات احتمالی اقداماتی را انجام دهید که این گرفتگی جزئی را از بین ببرد و باعث گرفتگی های کار ساز نشود.البته ناگفته نماند که اقدامات خودسرانه در رابطه با این موضوع باعث دردسرهای دیگر می شود و بهتر است در واقع با کارشناسان مخصوص این کار مشورت داشته باشید تا به طور ایمنی از مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

بررسی دلایل گرفتن لوله فاضلاب

 • گرفتن لوله فاضلاب با ریختن چربی و روغن پخت و پز

 

روغن خوراکی یکی از مهمترین دلایل گرفتگی لوله های فاضلاب می باشد. برخی از افراد بر این باورند که چون روغن مایع به صورت مایع می باشد با آب حل شده و از سینک خارج می شود و در فاضلاب مشکلی را ایجاد نمیکند. برخلاف تصورات اشتباه شما روغن تنها ماده ای می باشد که باعث اکثر گرفتگی های سینک و فاضلاب می باشد. روغن های جامد نیز که بدتر از روغن های مایع می باشند و هنگامی که حرارت خود را از دست میدهد این روغن به دیواره ها چسبیده و راه خروج آب را می گیرد. پس بهتر است از ریختن روغن مایع و جامد در سینک های ظرفشویی بپرهیزید.

 • گرفتن لوله فاضلاب با مصالح ساختمانی :

 

افراد حین ساختمان سازی به این موضوع دقت ندارند که اگر سیمان و گچ در فاضلاب های محل بریزد با برخورد آب این مواد نرم شده و در فاضلاب و دیواره های آن  می چسبند و به مرور زمان به قدری سفت می شوند که با هیچ چیز دیگری باز نمی شوند. حین ساختمان سازی بهتر است تمامی فاضلاب های محل با کیسه یا درپوش بسته شود تا لوله ها در امان بمانند.

 • گرفتن لوله فاضلاب توسط برگ چای، پودر قهوه و ...

 

برگ چای و پودر قهوه از جمله مواردی می باشند که در خانه بسیار مصرف می شوند. این تفاله ها در نگاه بسیار کوچک و بی آزار به نظر می رسند و از سین و صافی سینک به راحتی عبور میکنند در حالیکه این تفاله های کوچک کم کم به چربی های دیواره های فاضلاب چسبیده و کم کم باعث گرفتگی فاضلاب می شوند.

 • گرفتگی لوله پشت بام با قیر

 

در گذشته از قیر برای عایق بندی استفاده می شد. امروزه نیز گاهی برای پر کردن اطراف آب رو ها نیز از قیر استفاده می شود. قیر های اطراف این لوله کم کم در روزهای گرم تابستان  نرم شده و به سمت فاضلاب سر می خورند کم کم باعث مسدود شدن فاضلاب می شوند. این گرفتگی ها اکثرا در ساختمان هایی شایع می باشد که به صورت غیر اصولی لوله کشی ساختمان را انجام داده اند.

 • گرفتگی توالت بوسیله اشیا خارجی

 

هرگز اشیاء سخت را درون چاه دسستشویی نیدازید زیرا این اشیا راه توالت را بند می آورد و باعث گرفتگی آن می شود.این اشیاء می تواند شامل هر چیزی شود که در آب حل نمی شود و یا با قرار گرفتن در آب سخت شده و راه آب را مسدود می کند.مثلا کلید تکه های چوب و انواع کاغذ، نایلون، پارچه، فندک و بسیاری موارد دیگر

 • گرفتگی لوله فاضلاب به دلیل ریختن باقیمانده غذا

 

همیشه این موضوع در هر خانه ای وجود دارد، هنگامی که در خانه مهمانی می باشد هر چه غذای پسماند در بشقاب مانده و نان و استخوان های ریز در ظرفشویی ریخته می شود و با باز شدن آب دانه های برنج و نان از صافی رد می شوند و باعث مسدود شدن فاضلاب ها می شوند. همیشه برای اینکه از این مشکل رهایی پیدا کنید بهتر است از سینک تمامی پسماند ها را حتی تا دانه های برنج را از سینک جمع اوری کنید و در سطل های زباله و یا سطل مخصوص نان و برنج بریزید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب

 • مشخص کردن علت گرفتگی

 

فاضلاب ها و لوله ها می توانند به دلایل مختلف دچار گرفتگی شوند اما اینکه آیا شما خودتان می توانید این مشکل را رفع کنید یا نیاز است تا با متخصصان این کار مشورت کنید بسیار مهم می باشد. همچنین بهتر است به این موضوع نیز دقت داشته باشید که نوع گرفتگی فاضلاب به چه صورت می باشد.

هنگامی که فاضلاب حیاط گرفته می شود تشخیص اکثر افراد این می باشد که با گل و برگ و گرد و خاک گرفته شده است پس به راحتی می توان راه چاره را پیدا کرد.

 

 • آماده کردن ابزار مورد نیاز

 

گاهی ممکن است به این نتیجه برسید که نیاز است تا خودتان به راحتی مشکل گرفتگی را رفع کنید برای این کار نیاز است تا ابزار های مورد نیاز را از فروشگاه های ابزار فروشی بخرید و در منزل داشته باشید.

ابزار مورد نیاز برای انجام گرفتگی چاه شامل دیلم و فنر دستی می باشد و نیاز است تا از لباس مخصوص به منظور جلوگیری از کثیفی های حاصله و برای امنیت استفاده کنید.

 

 • برداشتن پوشش لوله

 

همانطور که می دانید تمامی فاضلاب ها دارای سرپوش ویا کفشور می باشند که برای برداشتن سر آنها نیاز است تا از پیچ گوشتی استفاده شود. باید درپوش ها از روی فاضلاب برداشته شوند تا شما به راحتی بتوانید مشکل گرفتگی را رفع کنید.

 

 • بررسی مشکل

 

هنگامی که درپوش را توسط پیچ گوشتی باز کردید بهتر است داخل لوله را بررسی کنید که آیا آب در لوله مانده یا خالی می باشد؟ اگر خالی بود پس مشکل در بعد از محفظه  می باشد.

 

 • وارد کردن میله یا فنر دستی به داخل لوله

 

برای بررسی مشکل بعد از محفظه باید کار خود را با وارد کردن فنر دستی یا میله شروع کنید. برای این کار بهتر است میله را تا جایی که حرکت می کند فشار دهید. هنگامی که میله و یافنر ایستاد یعنی گرفتگی و انسداد در این بخش می باشد.

با پیدا شدن محل گرفتگی دیلم یا فنر را به قدری جلو و عقب کنید تا انسداد کمی آزاد تر شود و دفع شود، برای راحت تر شدن کار میله را حین فشار بچرخانید تا عامل انسداد به راحتی رفع شود.

 

 • پاک کردن

 

هنگامی لوله ی فاضلاب باز شد برای پاک کردن گردوغبار جامانده بهتر است حجم زیادی از آب را یکجا در محل خالی کنید تا هرگونه مواد زائد مانده در منافذ و دیواره ها از بین برود.

برای اطمینان خاطر می توانید در پایان کار از محلول های لوله باز کن ایمنی برای تمیز کردن اطراف لوله ها وفاضلاب استفاده کنید.

  پس از باز شدن لوله فاضلاب، داخل لوله آب بریزید. این کار باعث می شود تا هر گونه مواد زائدی که داخل لوله مانده شسته شود. در پایان کار می توانید مقداری محلول داخل لوله بریزید تا از برطرف شدن مشکل مطمئن شوید.

گرفتگی لوله توالت فرنگی

اکثر گرفتگی توالت های فرنگی و ایرانی در قسمت سیفون وشترگلو میباشد. بهتر است در این باره برای رفع گرفتگی های چاه ها بیشتر با متخصصان و مراکز این کار تماس داشته باشید تا گرفتگی لوله های شما را رفع کنند.

 

امروزه در این مراکز متخصصانی وجود دارند که در صورت نیاز شما به محل مراجعه می کنند تا گرفتگی محل را رفع کنند. همچنین برخی از مشکلات شما با اولین تماس با متخصصان این مجموعه قابل حل می باشد که از پشت تلفن اقدامات لازم را به شما بازگو می کنند.

 

گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی اغلب در سیفون یا شترگلو اتفاق می‌افتد. در ادامه چند روش برای رفع گرفتگی توالت فرنگی و رفع گرفتگی توالت ایرانی ارائه می‌دهیم؛ با ما باشید. شما می توانید رفع گرفتگی توالت فرنگی خود را فقط با یک تماس تلفنی و یا تنها با ثبت درخواست در سایت از ما بخواهید. البته در خیلی از موارد نیاز به ارسال خدمتکار نیست و در اینجا سعی شده تا راه های شدنی را به شما آموزش دهیم

 

دلایل متداول گرفتگی توالت فرنگی چیست؟

 

 • گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی با سلفون
 • گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی
 • گرفتگی توالت با مدفوع
 • روش بازکردن لوله توالت فرنگی

ترفندهای رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی

 

 • استفاده از پمپ
 • استفاده از دستگاه تراکم هوا
 • استفاده از فنر لوله بازکنی
 • استفاده از فنر لوله بازکنی خانگی
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی با اسید
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی به روش خانگی

رفع گرفتگی توالت فرنگی و توالت ایرانی به چه صورت است؟

 

در این قسمت به بررسی روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی پرداخته می شود و شما با خواندن این مطالب به راحتی می توانید مشکل گرفتگی توالت فرنگی را در خانه با استفاده از وسایل موجود درخانه حل کنید.

 • رفع گرفتگی توالت فرنگی و توالت ایرانی به وسیله پمپ

 

برای رفع این مشکل توسط پمپ ابتدا بر روی چاه آب باز می کنید سپس دهان پمپ را بر دهانه ی فاضلاب قرار می دهید. با هر پمپی که شما فشار می دهید فشار هوا عامل گرفتگی را به سمت بیرون هل می دهد تا در نهایت رفع شود.

 

 • رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی با دستگاه تراکم هوا

 

گاهی ممکن است گرفتگی کمی اساسی باشد و پمپ دستی کمک چندانی برای رفع مشکل نمی کند که در این صورت نیاز است تا از دستگاه تراکم هوا استفاده شود. برای این کار ابتدا فشار پمپ را تنظیم کنید و هر سری تا چند برابر افزایش دهید. این دستگاه هوا با فشار زیاد را به محیط وارد می کند و باعث رفع گرفتگی می شود.

 

 • رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی با فنر لوله بازکنی

 

گاهی نیاز است تا فاضلاب علاوه بر کار رفع گرفتگی لایروبی و جرم زدایی نیز انجام دهد که دستگاه های پمپ ممکن نیست بتوانند این کار را انجام دهند. برای این کار با استفاده از دستگاه فنر به راحتی هم می توان گرفتگی را رفع کرد و هم چاه را لایروبی و جرم زدایی کرد.

گرفتگی سینک ظرفشویی

گرفتگی سینک ظرفشویی یکی از دردسر های بزرگی می باشد که خانم های خانه دار را به خود درگیر می کند. این گرفتگی ها اکثرا به دلیل گیر کردن مواد غذایی اعم از برنج و چربی و ذرات دیگر در گلوی سینک کی باشد. معمولا این سوال همیشه برای خانم ها تازه می باشد که چگونه این گرفتگی سینک  را برطرف کنند.

 

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی و باز کردن لوله های سینک شما می توانید از روش های مختلفی مانند

 

 • باز کردن لوله ظرفشویی با جوش شیرین،
 • استفاده از چنته
 • و محلول لوله باز کن قوی

 

استفاده کنید.

 • رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با تلمبه:

 

یکی از آسان ترین راه باز کردن راه سینک ظرفشویی استفاده از تلمبه دستی و بعد از آن لوله بازکن می باشد. استفاده از لوله باز کن های شیمیایی در واقع باعث می شود تا عمر لوله های شما کوتاه باشد و به مرور زمان پوسیده شده و از بین برود.

 

 • رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با جوش شیرین :

 

امروزه بهتر است به جای استفاده از محلول های شیمیایی از ترکیب معجزه آسای جوش شیرین و سرکه ی سفید استفاده شود که به راحتی و در کمترین زمان ممکن باعث می شود گرفتگی های لوله رفع شود.

برای انجام این کار بهتر است حتما از دستکش های پلاستیکی استفاده شود. برای ساخت محلول 3 قاشق جوش شیرین را با مقداری سرکه قاطی کرده و در لوله سینک بریزید.

 

 • رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با مایع لوله بازکنی  :

 

گاهی ممکن است گرفتگی به صورتی باشد که با مواد خانگی و تلمبه دستی قابل رفع نباشد در این صورت بهتر است از محلول های لوله بازکنی موجود در بازار استفاده شود. برای کارکرد بهتر این محصول بهتر است از راهنمای روی محصول پیری کنید.

 

 • رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با چنته :

 

یکی از روش های قدیمی رفع گرفتگی لوله ظرفشویی استفاده از پودر چنته است. این پودر را می توانید از فروشگاه ها و سوپر مارکت ها تهیه کنید. چنته قدرت بالایی در رفع گرفتگی لوله دارد. البته همین امر در صورت استفاده مداوم از چنته سبب پوسیدگی لوله ها می شود.

 

 • رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با باز کردن لوله های زیر سینک:

 

گاهی ممکن است چیزی در لوله ی سینک گیر کرده باشد که با استفاده از لوله باز کن ها  و تلمبه باز نمی شود و در این صورت نیاز است تا لوله ی زیر سینک ظرفشویی به طور کامل باز شود و به طور کامل تخلیه شود.

 

 • رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با فنر و اسیدهای قوی:

 

اسید های قوی و فنر های موتور دار نیز به نوبه ی خود برای گرفتگی های عمیق و سخت مورد استفاده قرار می گیرند. این موارد در حالت هایی استفاده می شود که جشم سخت در مجرای لوله گیر کرده باشد.

اگر مشکل با این موارد نیز حل نشد بهتر است با یک مرکز لوله بازکنی تماس بگیرید تا قبل از بروز خطر های جبران ناپذیر مشکل را برای شما حل کنند.

گرفتگی لوله کفشور آشپزخانه

از دلایل مهم گرفتگی لوله کفشور آشپزخانه گیر کردن اجسام بزرگ داخل لوله ی آشپزخانه می باشد.

 

همانطور که میدانید قطر لوله های فاضلاب آشپزخانه بسیار کم می باشد و اجسام به راحتی در محل گیر می کنند و باعث گرفتگی کفشور می شوند.

 

برای جلوگیری از ورود اشیاء در داخل کفشور بهتر است از درپوش های مخصوص این کفشور ها استفاده کنید تا اشیاء به داخل لوله سر نخورند.

 

همچنین بهتر است حین کاشی کاری و یا انجام تعمیرات در آشپزخانه درپوش را ببندید و از ورود دوغاب و سیمان به داخل محیط لوله جلوگیری کنید؛ زیرا این مواد به مرور زمان سفت می شوند و باعث گرفتگی لوله ها شده و کار را برای لوله باز کن ها سخت تر می کنند.

 

از دیگر دلایل گرفتگی می تواند ورود چربی های سینک به این محل باشد که کم کم به دیواره ها چسبیده و راه نفوذ آب را کامل می بندند.

 

علت اینکه لوله های آشپزخانه زودتر از سایر لوله های فاضلاب کیپ میشود ونیازسریع به لوله بازکنی داردچیست؟

 

 • ۱ : چون لوله های فاضلاب  آشپزخانه لوله ی سایز یا حداکثر  ۸ می باشد؛ یعنی لوله بسیار نازک می باشد و سریع کیپ می شود.

 

 • ۲ :  چون از این لوله ها بسیار استفاده می شود و آب همراه چربی و سایر مخلفات زیاد در این لوله ردوبدل می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *